mserdarkayar@gmail.com
porno seyret - cinsel sohbet hattı

Uzunca Bir Ara..

Merhaba arkadaşlar,

En son yazımdan bu yana yaklaşık olarak 50 gün geçti. Aslında yazılarımı sıklaştırmayı düşünürken gerek derslerimin, gerek işlerimin yoğunluğu ve de birazda tembellikle beraber en son burada MSSQL ile ilgili makalemi yayınladıktan sonra herhangi bir makale yazamadım.

Bu süreçte araştırdığım şeyler tabi ki oldu fakat bunları yayınlamak için daha fazla bilgiye sahip olmam gerektiğinden dolayı sizlere şu anda aktaramıyorum.

Yalnız en yakın zamanda gerek video, gerekse yazılı olarak makalelerime devam edeceğim. İşte tam da bu konuya değindiğimizde söylemek isterim ki yine bu süreçte DigitalOcean‘da barındırdığım sunucumu MUV Bilişim‘e taşıdım.

MUV Bilişim’den kısaca bahsetmek istiyorum.

MUV Bilişim bir Türk Girişimi olup sunucularını 3 farklı lokasyonda (Türkiye, Fransa, Almanya) barındırmaktalar. Paket fiyatları da hem çok uygun, hem de çok çeşitli. Mesela ben, DigitalOcean’da SSD olduğundan dolayı 40 GB Alana (Kullanılabilir 25GB) 20$ ödüyordum ve bunun yanında olmazsa olmaz cPanel ($15) yani bana aylık 100 – 120 ₺ bir maliyeti oluyordu. Alanımı artırmam gerektiğinde maliyetim 20$ (60 – 70 ₺) artıyordu.

Şimdi MUV Bilişim’de satın almış olduğum paket 400 GB (Sata) Alana sahip ve 100 ₺’dan daha aşağı bir fiyat ile cPanel hizmetimi de alabiliyorum. (Fransa Lokasyon)

DigitalOcean, bir yere kadar gerçekten uygun fiyatlı fakat alan artırımına gidildiğinde yüksek miktarlarla karşılaşılabiliyor. 3 yıldan fazla kullanmış olduğum DigitalOcean’ın hakkını hiç bir şekilde yiyemem.

Gelelim MUVHOST’un Destek Sistemine, 1 aydır çalıştığım bu firmada şu ana kadar herhangi bir cevapsız ya da eksik cevaplı bildirimle karşılaşmadım. Herhangi bir sorunum olduğunda (daha çok geceleri sistem kontrolü yapar ve bildirim atarım) çok kısa bir süre içerisinde cevap aldım. Bu konuda şirket çalışanlarına tekrar teşekkür ediyorum.

MUVHOST hakkında şu anda bahsedeceklerim bu kadar, dediğim gibi ben bir sorun yaşamadım ve yaşayacağımı zannetmiyorum.

Şimdi size bahsetmek istediğim şey, aslında benim alanımdan uzak olan (donanım) ama ilgimi çekmeyi başaran Raspberry Pi olacak.

Henüz bu konuda çok yeniyim, yaklaşık 2 haftadır bu konu hakkında araştırmalar yapıyorum, şu anda malzeme temin edemediğimden dolayı fiziksel olarak bir çalışma yapma şansım olmadı.

Yukarıda da belirttiğim gibi, yazı yazmadığım süreçte boş durmadım, araştırmalar yaptım. Elle tutulur bir kaç bilgiye şu anda sahibim fakat linux sistemlere biraz uzak olduğumdan dolayı Raspberry Pi aldığımda konfigürasyonlarını yapabilir miyim, herhangi bir sorun yaşar mıyım bilmiyorum. Bu konuda herhangi bir sponsorum olmadığından dolayı  Raspberry Pi’leri almam 3 ayı bulabilir. Şu anda yapacaklarım hakkında bir şey yazmamın (bilgim yeterli olmadığından dolayı) doğru olmayacağını düşündüğümden bu konu hakkında daha fazla bir şey yazmayacağım. Konu hakkında bilgi almak isteyenler info@muratserdar.com, mserdarkayar@gmail.comfacebook.com/mserdarkayar, twitter.com/edebimuhendis adreslerinden bana ulaşabilirler.

Diğer bahsetmek istediğim konuya geldiğimizde ise yayınlamayı düşündüğüm videolar hakkında.

Çok fazla ayrıntıya girmeden bahsetmek gerekirse Youtube’da bir kanal açacağım, bu kanalda yazılımla ilgili videolar yayınlayacağım fakat var olan videolardan farklı bir konsepte sahip olacak. Bu konuda sizden isteğim bana iletişim adreslerimden biri aracılığı ile ulaşmanız ve hangi programlama dilinde videolar yayınlamamı istediğinizi belirtmeniz olacak. Benim şahsi düşüncemi sorarsanız eğer ben “C” dilinden başlamayı düşünüyorum, C için biraz çalışma da yaptım hatta başka bir dil olduğunda bu dil hakkındaki çalışmaları tamamlar tamamlamaz videoların çekimlerine başlayacağım.

Biliyorum yazı baya uzun oldu ama “Uzunca Bir Ara” verince söyleyeceklerimi bitirmem biraz zor oluyor. Biliyorsunuz ki “Merhaba, Sonunda Blogumu Açtım” yazımda sizlere bir kaç siteden bahsetmiştim.

1 – tryoutube.com

  • Bu projem şu anda aktif değil, bir yanlış işlem sonrasında dosyaları sildim ve tembellikten tekrar yüklemedim. Ama fırsat bulduğum ilk anda yeni bir sistem kodlayarak daha kullanılabilir hale getireceğim ve burada tekrar bu konuda yazı yazacağım.

2 – tryoutubemp3.com / allyoutubemp3.com

  • Bu projemde şu anda aktif değil, bunun sebebi de sunucu taşıma sonrasında gerekli python kurulumlarını sağlamadım. Siteye girmemenizi tavsiye ederim çünkü şu anda gereksiz reklamlarla ve hatalarla dolu bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Zaten tryoutube.com’u aktif hale getirdiğimde bu ikisini iptal etmeyi ve tek kanaldan çalışmayı düşünüyorum.

3 – dunyaninfikrasi.com

  • Bu projemde aktif değil (Amma proje iptal olmuş yahu, boşa mı çalışıyoruz ne 🙂 ) Bunun aktif olmama sebebi de projeden çok aslında site diyelim biz buna. Can sıkıntısından ortaya çıkartmış olduğum bir fıkra sitesiydi. Dedim ya can sıkıntısı, domainin bir yılı dolduktan sonra tekrar yenilemesini yapmadım. Yapar mıyım bilmiyorum.

Sonuç olarak bu 3 projeden sadece 1 tanesini aktifleştireceğim, diğerleri iptal olacak.

Bugün tek yazıda çok konudan bahsettik. Bunlar neydi kısaca başlıklar halinde yazayım, unuttuğumuz bir şey var mı bakalım.

✓ DigitalOcean’dan MUVHOST’a Taşınmam.
✓ Youtube Kanal Duyurusu

✓ Raspberry Pi
✓ Kişisel Projelerim

Evet an itibari ile şimdilik bahsedeceğim bir şey kalmamış. Bu makalemi burada sonlandırıyorum, yazımı sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim. Bana “Yorum” bırakarak, mserdarkayar@gmail.com veya info@muratserdar.com mail adreslerine mail atarak ya da facebook.com/mserdarkayar ve twitter.com/edebimuhendis sosyal medya hesaplarımdan mesaj göndererek ulaşabilirsiniz.

Hoşça ve sağlıkla kalın.

 

Etiketler: DigitalOcean, MUV Bilişim, MUVHOST, Raspberry Pi, Youtube MP3 / Video İndirme, Youtube Yazılım Kanalı

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Notice: Use of undefined constant makale - assumed 'makale' in /home/muratserdar.com/public_html/wp-content/themes/MuratSerdar/single.php on line 30